sala kinowa w Centrum Kultury Euroregionu ” Stara Rzeźnia”
Prezentacja filmów Stowarzyszenia Kamera:
„Blanca” – artystka szczecińska, rzeźbiarka i malarka
„Modelarz” – impresja filmowa o zwykłym człowieku
„Vespa” – impresja filmowa o zespole Vespa
„Pionierka” – Krystyna Łyczywek – pionierka powojennego Szczecina, romanistka, tłumaczka literatury francuskiej. Uczestniczka Powstania Warszawskiego. Honorowa obywatelka Miasta Szczecin. Wielka miłośniczka Francji, odznaczona Orderem Francuskiej Legii Honorowej. Z zamiłowania podróżniczka, organizatorka, dziennikarka. Największą pasją życiową pani Krystyny jest fotografia, dzięki której jest znana na całym świecie. Za swoje zasługi dla kultury polskiej, uhonorowana złotym medalem Gloria Artis.
„Czempion” – przedsiębiorca ze Szczecina, wraz z żoną Alicją od 1980 roku prowadzi Zakład Produkcji Odzieży AMICOR. Pasjonat koni sportowych i kanarków Harceńskich. Swoje pasje traktuje jako odskocznię od trudów dnia codziennego a jednocześnie stanowią one przestrzeń, w której pan Żdzisław osiąga liczne trofea i sukcesy.
„Pan Ciasteczko” – mieszkaniec Szczecina, uczestnik większości wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście. Rozpoznawalny w środowisku artystycznym z powodu swojej konsekwencji bywania na imprezach kulturalnych. Jego główną pasją i sposobem na kontakt z drugim człowiekiem jest kultura i sztuka. wstęp wolny
30.04 2015r. godz. 18.00 -sala kinowa w Centrum Kultury Euroregionu ” Stara Rzeźnia”
prezentacja filmów autorstwa Andrzeja Fadera:
„Mistrz i jego miasto” -impresja filmowa – „Fotografia staje się więc dla mnie dziwacznym medium, nową formą halucynacji: fałszywą na poziomie postrzegania, prawdziwą na poziomie czasu. Halucynacją umiarkowaną, w pewnym sensie skromną, podzieloną (z jednej strony „nie ma tego tutaj”, z drugiej „ale to naprawdę było”): szalony obraz, ocierający się o rzeczywistość – Roland Barthes
„Chłopcy z Sorrento” – Grupa dwudziestoparolatków przeżywa swoją młodość w Szczecinie w latach 60-tych XX wieku. W 1964 kilka osób zakłada zespół „Nieznani”, liderem jest Fabian, który trzy lata później wraz z Czerwono-Czarnymi gra przed Rolling Stones’ami w Sali Kongresowej w Warszawie.
„Kontrawersja” – film o polskim naukowcu i architekcie ze Szczecina, profesorze Adamie Szymskim
„Zaprojektuj swoje miasto” – Krótkometrażowy „socjal-esej”, w którym mieszkańcom miasta zostanie zadane jedyne i zasadnicze pytanie: Jak zaprojektowałabyś swoje miasto?. To pytanie dotyczące nie tylko stanu miasta – to także pytanie o to jak się w nim czujemy i czy możemy coś w nim zmienić.
„ARTI GRABOWSKI – StatykAkcje” -Jest jednym z najwyżej cenionych artystów performance art młodego pokolenia. W ciągu 10 lat zrealizował ponad setkę działań, sugestywnych, pełnych humoru i zmysłu krytycznego. Występował na najważniejszych Festiwalach Sztuki Performance, Festiwalach Teatralnych, przeglądach sztuki video w Europie, Azji, Ameryce Płn. i Płd. Członek krakowskiego Stowarzyszenia „Fort sztuki”, współorganizator oraz kurator wielu imprez artystycznych w Polsce i Europie.
wstęp wolny
28.05 2015r. 18.00 -sala kinowa w Centrum Kultury Euroregionu ” Stara Rzeźnia”
Prezentacja filmów dziennikarzy wszczecinie.tv:
Zobaczymy następujące filmy:
1. Pierwszy odcinek Szczecin Calling: początku clubbingu (7:50) Początki szczecińskiego clubbingu sięgają lat dziewięćdziesiątych. To był czas, kiedy Szczecin był mylony z Berlinem z racji wielu imprez, jakie się tu odbywały. Wydarzenia z cyklu Techno Dance Mission, gromadziły po kilka tysięcy osób. Funkcjonowało sporo nielegalnych miejsc, powstawały pierwsze legalne miejscówki. Jak wspominają nasi rozmówcy — to był czas, kiedy wszyscy się jednoczyli. Reprezentanci różnych stylów muzycznych bawili się na jednych imprezach.
2. Trzy odcinki cyklu Gubiąc się
◦Pracownia Lamp Stylowych (7:11) Gubiąc się w Szczecinie bez trudu odnaleźć można niezwykłą pracownie Lamp Stylowych Pana Lecha Turkowskiego.
◦Krystyna Łyczywek (7:13) Okna były powybijane, a zegar na wieży swych funkcji nie pełnił – tak przez wiele lat po wojnie wyglądał Zamek Książąt Pomorskich. Dziś, patrząc na tę budowlę ciężko to sobie wyobrazić. O tym, jak było przypominają nam zdjęcia pionierki Szczecina, Pani Krystyny Łyczywek. W historii jej klisz, jej wspomnieniach i pamiątkach związanych ze Szczecinem zgubiliśmy się tym razem.
◦LO1 Szczecin (4:44) I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie — pierwsza po II wojnie światowej polska placówka oświatowa w województwie zachodniopomorskim. Po szkole oprowadza nas Franciszek Łuczko – nauczyciel historii.
3.Kapitan Maciejewicz – kim był? (6:23) Kim był kapitan kapitanów? Czy Szczecinianie pamiętają tą postać?
4.Jak jedziesz?! – Ronda (5:11) Kto ma pierwszeństwo? Ja czy tramwaj? Jak zjeżdżać z ronda? Ile pasów jest na jezdni, która prowadzi do ronda na pl. Grunwaldzkim? Jak jeździć przez ronda?
5. Leon Babiński, Kazimierz Bartoszyński – Drzewka Pamięci 2013 (7:36) Drzewka Pamięci na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie
6. Filmowa relacja z wizyty w Szczecinie wnuka ostatniego pastora kościoła św. Jana Ewangelisty, który przyjechał ze swoją z Australii zobaczyć mieszkanie swojego dziadka do Szczecina Stanął w miejscu, w którym przed 1945 roku stał jego dziadek. Przemierzył przypuszczalną drogę dziadka z domu do pracy i wreszcie, był w mieszkaniu, w którym wychował się jego ojciec. Zaczęło się od zdjęć i pytania. Tutaj jego ojciec, gdy był chłopcem na balkonie w kamienicy przy Barnimstrasse 13. Potem poszukiwania. Czy przedwojenna Barnimstrasse 13 to dzisiejsza Aleja Piastów 13?
7. Obiekt 25-lecia – symbol przemian (22:57) Który szczeciński obiekt zaprojektowany lub wybudowany w okresie 1989 – 2014 jest symbolem przemian? Opinie architektów na temat wartości, jakie przyniósł okres minionego ćwierćwiecza.
Po projekcji spotkanie z autorami filmów, twórcami i dziennikarzami portali wszczecinie.tv i wszczecinie.pl wstęp wolny
25 czerwca, czwartek, godz. 18.00 Stara Rzeźnia
Kolejny pokaz z cyklu „70 filmów na 70 lecie Szczecina” w programie:
„Taki typ ptactwa” – Film przedstawia pana Zygmunta, sklepikarza dokarmiającego gołębie. W krótkich sytuacjach, rozmowach z kilientami i artystką kryje się opowieść o dobroci, miłosierdziu i pomocy. Pan Zygmunt wysłuchuje zwierzeń, pociesza, podkreśla, że „dobre słowo jest warte więcej niż sto złotych“, a czasem daje też głodnym jabłko za darmo. Tak samo troskliwie jak ludźmi zajmuje się gołębiami, ponieważ jest to „taki typ ptactwa“, który może przetrwać tylko dzięki łasce człowieka.
Film powstał w ramach warsztatów Polska.doc Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“, dzięki wsparciu finansowemu Europejskiej Fundacji Kultury (ECF) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagradzany i wyróżniany na wielu festiwalach. autorka:
Małgorzata Goliszewska – artystka multimedialna, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracuje z różnymi mediami (film, wideo, obiekty, instalacje, fotografia, performance, tekst, dźwięk, rysunek). Interesuje ją badanie i poszerzanie granic dokumentu oraz bezpośrednia praca z drugim człowiekiem
Filmy Mateusza Żeglińskiego:
1. „Marsz” Inne spojrzenie na Marsz Niepodległości. Głównym bohaterem jest szczeciński nacjonalista, który dowodzi swoim plutonem. Film opowiada o szczecińskich narodowcach, którzy zabezpieczają i prowadzą Marsz Niepodległości w Warszawie. W jego skład wchodzą członkowie Młodzieży Wszechpolskiej Szczecin sformowani w 23. pluton Straży Marszu Niepodległości.
2. „Zielony i czarny” Krótka etiuda dokumentalna, która dotyka relacji uczeń – mistrz na wzór wschodni.
3. „Siłacz” Obraz człowieka o wielkiej sile.
autor Mateusz Żegliński – Student Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Multimedia (II stopień). Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego
Filmy Bartosza Jurgiewicza:
1.”Kolekcjoner” – Nazywa siebie kolekcjonerem. Przy filiżance kawy przygląda się swoim zegarom. Przywrócił je do życia. Człowiek i jego pasja.
2. „Vivaldi 5 pora roku”- Bohater dokumentu – Waldek – to recydywista, który większość życia spędził w więzieniu. Tam zaczął pisać żeby nie zwariować. Na własne życzenie odbywał wyroki w izolatkach, czytając głośno żeby nie stracić głosu, wędrował po celi z książkami na głowie. Autor filmu korespondował z nim przez pięć lat ostatniego wyroku, drąc koty i godząc się na przemian. Wyszedł w lipcu 2011 roku mając sześćdziesiątkę na karku i gorące postanowienie – nie wracać.
autor: Bartosz Jurgiewicz – operator i twórca filmowy
3. „Życiorys zapisany w kołkach” – sylwetka rzeźbiarza ludowego. Autor zdjęć: Bartosz Jurgiewicz.
Po projekcji spotkanie z autorami i bohaterami filmów. Zapraszamy, wstęp wolny. Projekt dofinansowany przez Miasto Szczecin.
31 lipca 2015r. PIĄTEK, godz. 18.00 Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia ul. T. Wendy 14 Szczecin sala ILUZJON
wstęp wolny
1)”Po drugiej stronie” – Impresja dokumentalna o jednym zwykłym treningu. W rolach głównych między innymi zawodnicy Cougars Szczecin grający w pierwszej lidze futbolu amerykańskiego.czas 5 min. 2015r reż. Mateusz Żegliński
Mateusz Żegliński -Student Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Multimedia (II stopień). Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego.
2)”Król Edward” Reportaż o legendzie szczecińskiego boksu – Edwardzie Królu. Jako chłopak musiał w tajemnicy wyjechać z rodzinnego domu by móc uprawiać swoją wymarzoną dyscyplinę. Gdy zaczął odnosić pierwsze sukcesy, jego życie całkowicie się zmieniło. Wrócił w rodzinne strony jako bohater. Edward Król opowiada o zwycięskich walkach, o nokautach i niepowodzeniach. Teraz jest uwielbianym przez młodzież trenerem. czas 15min. 2013 reż: Adam Barwiński
3)”Ostatni dzień”- film o pracowniku szyjącym czapki który podejmuje najważniejszą decyzję swojego życia czas 6 min 2012 reż: Adam Barwiński
4)”Dzikun” -reportaż o człowieku, który mimo zwolnienia, dalej przychodzi o 5 rano do swojej pracy, ale już z innego powodu. 2012 czas 9 min reż:Adam Barwiński ,Sebastian Napieraj
Adam Barwiński -dziennikarz i reportażysta, związany z redakcją TVP Szczecin, prowadził i współtworzył „Fabrykę kultury” oraz z redakcję programu „Reporter polski” ukazującego się w TVP2 do którego produkuje reportaże – jest autorem ich zdjęć oraz ich montażystą. Za reportaż „Dzikun” został wyróżniony wraz z Sebastianem Napierajem j w kategorii „Najlepszy autor reportażu” na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej.
5)”Biblia dłutem pisana” – sylwetka rzeźbiarza i poety Tadeusza Kowalskiego czas 10 min realizacja Anna Świtalska
6)”Kapitan Kapitanów” – archiwalny film o kapitanie Konstantym Maciejewiczu, kapitanie żeglugi wielkiej, ostanim komendancie „Lwowa” i pierwszym komendancie „Daru Pomorza”, wykładowcy w szkołach morskich w Tczewie, Gdyni i Szczecinie reż Andrzej Androchowicz 1968r. czas 21 min
Andrzej Edward Androchowicz (1932-2006) – dziennikarz, reżyser filmu dokumentalnego i oświatowego, organizator ruchu studenckiego, aktor, publicysta, scenarzysta.
27.08 2015r. czwartek godz. 18.00
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia ul. T. Wendy 14 Szczecin sala ILUZJON wstęp wolny
Podczas pokazu zobaczymy jako film główny:
„Weterani wojny” – to dokument o weteranach powracających z misji w Afganistanie i Iraku. Wsłuchujemy się w przejmujące historie, oglądamy materiały filmowe z ich służby i obserwujemy, jak radzą sobie z nową sytuacją. Reżyser pokazuje straszliwą cenę, jaką przyszło zapłacić weteranom po powrocie. Jeden z nich wyznaje: „wróciliśmy na kolejną wojnę, jeszcze gorszą i jeszcze trudniejszą, a nie do domu”. Opiekę artystyczną nad filmem sprawował czołowy polski dokumentalista Jacek Bławut. Weterani wojny to debiut reżyserki Marka Muchy, absolwenta PWSFTViT w Łodzi i byłego dziennikar…za „TVP Szczecin”, a obecnie pracownika biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Autorem zdjęć do filmu jest Marcin Przylecki, również absolwent „łódzkiej filmówki” i operator „TVP Szczecin”. Oryginalną muzykę do filmu skomponował Szymon Karpierz (ZOMBIE D_N_B). Produkcja filmu ruszyła w 2011 roku, zawarte są w nim prywatne nagrania weteranów. Podczas produkcji filmu, autorzy współpracowali ze „Stowarzyszeniem Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju”.
WETERANI WOJNY / VETERANS OF WAR Leszek GĄSIOREK,Tomasz KLOC, Daniel KUBAS, Piotr POTRZEBOWSKI, Marek RZODKIEWICZprodukcja, scenariusz i reżyseria: Marek MUCHA / zdjęcia: Marcin PRZYLECKI, Marek MUCHA / montaż: Marek MUCHA / muzyka: ZOMBIE DNB / opieka artystyczna: Jacek BŁAWUT / produkcja: Marek Mucha FILM, SZCZECIN 2014 czas trwania: 53 minuty
oraz 4 filmy z cyklu „Kamienice Szczecina” przedstawiające relacje z odsłonięcia tablic na kamienicach Szczecina, w których mieszkały:
1) Janina Smoleńska, 6 min.
żołnierz Armii Krajowej, sanitariuszka oddziałów partyzanckich na Wileńszczyźnie. Służyła pod pseudonimem „Jachna” w legendarnych oddziałach Polskiego Państwa Podziemnego. Od 1957 r. Janina Smoleńska pracowała jako nauczycielka języka polskiego w podstawowych, średnich i wyższych szkołach szczecińskich. W 1996 r.
2) Janina Szczerska, 6 min
nauczycielka, pierwsza dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, którym kierowała niemal 13 lat, w latach 1945–1951 oraz 1959–1966. W czasie wojny dwukrotnie aresztowana, skazana na karę śmierci za działalność w Armii Krajowej, poddawana zbrodniczym eksperymentom medycznym w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück — cudem uniknęła śmierci. Pionierka Szczecina.
3) Helena Majdaniec, 5 min
królowa twista, najlepsza piosenkarka w historii Szczecina. Debiutowała w Studenckim Teatrzyku „Skrzat” w 1958 r. Cztery lata później, jako jedna z dwóch szczecinianek — obok Grażyny Rudeckiej — znalazła się w Złotej Dziesiątce I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Wykonała tam m.in. utwór Tańczące Eurydyki, nagrodzony w konkursie na piosenkę, spopularyzowany później przez Annę German. Współpracowała z Czerwono-Czarnymi i Niebiesko-Czarnymi. Przy przebojach, takich jak Zakochani są wśród nas czy Jutro będzie dobry dzień, tańczyła cała Polska. W 1968 r. związała się z Paryżem, była gwiazdą rosyjskich kabaretów.
4) Stanisława Engelówna, 4 min
aktorka teatralna, gwiazda polskiego kina z końca lat trzydziestych, niezwykła postać kulturalnego życia Szczecina lat pięćdziesiątych. Zadebiutowała w 1935 r. rolą Róży w Dożywociu Aleksandra Fredry w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Pomysłodawca i koordynator projektu „Kamienice Szczecina”: Justyna Machnik Realizacja filmów: Kamera Jazda – Małgorzata Ochnicka i Wojciech Wysocki
oraz film „Dzieło” , 3 min.- filmowa impresja dokumentalna o czekaniu Mateusza Żeglińskiego
Po projekcji spotkanie z autorami i bohaterami filmów.
Projekt dofinansowany przez Miasto Szczecin Główny partner projektu: CSL Internationale Spedition sp. z o.o.
24.09 2015r. czwartek godz. 18.00
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia ul. T. Wendy 14 Szczecin sala ILUZJON wstęp wolny
Zapraszamy na filmy Grzegorza Fedorowskiego – Filmowiec dokumentalista. Od 1983 roku związany z mediami elektronicznymi: najpierw z Redakcją Literacką i Artystyczną Polskiego Radia w Szczecinie, następnie z TVP Szczecin. Autor ponad 2000 publikacji audiowizualnych, w tym filmów dokumentalnych, reportaży, autorskich cyklów programowych. Od urodzenia naznaczony piętnem telewizji. Spotkanie poprowadzi Mateusz Żegliński – Student Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Multimedia (II stopień). Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Repertuar:
- DO ZOBACZENIA czas 32’40”
Patryk jest niewidomy. Wzrok stracił z powodu retinopatii wcześniaczej. Od większości rówieśników odróżnia go najbardziej to, że ma skonkretyzowane zainteresowania. To muzyka. Prawdziwe oparcie ma w mądrej matce, którą kocha aż „do zobaczenia”.
- DOSKONALSI czas 25’18”
Staszek i Maria wciąż są jeszcze młodym małżeństwem, mają zaledwie pięcioletni staż. Wprawdzie dla niego jest to już drugi związek formalny, ale za to ona stawała na ślubnym kobiercu jako stuprocentowa panienka w białej sukni. Nie dręczy ich problem mieszkaniowy, nie mają kłopotów w pracy ani z nieludzkimi szefami, ani z niezaspokojonymi ambicjami. Nie przeraża też ich trudna perspektywa wychowania dzieci i dania im jak najlepszej pozycji do samodzielnego startu…
- NAMASZCZENI czas 33’50”
W kontakcie z bohaterami filmu – Piotrkiem i Adasiem – „namaszczonymi” okazują się nie tylko skośnoocy chłopcy. Na nas wszystkich spływa specyficzna łaska: że jesteśmy z nimi, że na nich patrzymy, że otrzymujemy od nich pewien dar. Dwie strony normalności wzajemnie od siebie się uczą.
Po projekcji spotkanie z autorami i bohaterami filmów.
Projekt dofinansowany przez Miasto Szczecin Główny partner projektu: CSL Internationale Spedition sp. z o.o.
CKE Stara Rzeźnia sala Iluzjon, ul. T Wendy 14 wstęp wolny
Zapraszamy!
29.10.2015r. czwartek, godz. 18.00
CKE Stara Rzeźnia sala Iluzjon
wstęp wolny
Repertuar:
1. Trzy przeciętne kobiety opowiedziały mi historię, 12 min.– realizacja Krzysztof Kuźnicki, Krzysztof Trzciński
film o klubie 13 MUZ w Szczecinie
2. Autoportret – Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie 1964-2014 , 12 min.50 lat MOK w Szczecinie Dąbiu w filmowym skrócie – realizacja Stowarzyszenie Kamera
3. Quo Vadis w Zakładzie Karnym – 3 min. -impresja filmowa o koncercie zespołu Quo Vadis w ZK w Nowogardzie, realizacja: Krzysztof Kuźnicki
4. Krótki film o zespole K, 17 min – realizacja Krzysztof Kuźnicki, Przemysław Thiele
film o zespole Kolaboranci
5. Kino dobrych wiadomości – reż. Monika Szwaja
60 lat Kuriera Szczecińskiego
6. 70 lecie Kuriera Szczecińskiego – film zrealizowany z okazji 70 lat istnienia Kuriera Szczecińskiego
Po projekcji spotkanie z autorami i bohaterami filmów.
Projekt dofinansowany przez Miasto Szczecin
Główny partner projektu: CSL Internationale Spedition sp. z o.o.
Zapraszamy!
CKE Stara Rzeźnia sala Iluzjon, ul. T Wendy 14
wstęp wolny
Repertuar:
- 3 reportaże filmowe, krótkie formy filmowe przedstawiające treningi i kulisy z życia piłkarzy Pogoni Szczecin zrealizowane przez Artura Bańko -dziennikarza sportowego Pogoń TV, produkcja: biuro prasowe POGOŃ S.A.
- „Ubierz mnie” – 17 min. – z pozoru niewinny eksperyment w gronie rodziny i najbliższych, polegający na „ubieraniu”, pozwala spojrzeć na ubiór jako część tożsamości, przynależności pokoleniowej, społecznej, kulturowej oraz płciowej.
reżyseria: Małgorzata Goliszewska
Małgorzata Goliszewska – artystka multimedialna, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Pracuje z różnymi mediami (film, wideo, obiekty, instalacje, fotografia, performance, tekst, dźwięk, rysunek). Interesuje ją badanie i poszerzanie granic dokumentu oraz bezpośrednia praca z drugim człowiekiem
- „Do widzenia” – 9 min. Codzienność i marzenia młodej kobiety poruszającej się po omacku w świecie intensywnych dźwięków i zapachów. Kobiety zależnej od miłości bliskich.
Reżyseria: Natalia Kierasińska
Zdjęcia i montaż: Artur Ettinger
- „Mój pierwszy raz” – 12 min. – zwykły dzień pana Henia, w którym po raz pierwszy zdarzyło się coś „niezwykłego”
reżyseria: Krzysztof Kuźnicki
- „Tu jest Polska” 10 min. – impresyjna opowieść o Szczecinie do muzyki Eugeniusza Rudnika
Reżyseria: Patryk Brodniewicz
Patryk Brodniewicz – grafik, rysownik, fotografik. Zawodowo zajmuje się animacją komputerową. Jest zwolennikiem hiperrealizmu w sztuce. Tworzy prace w różnej technice i różnych stylach plastycznych. Używa wszelkich dostępnych narzędzi – od ołówka, pędzla, przez aerograf, aparat fotograficzny, komputer, do młotka, kombinerek i śrubokręta.
- „Kolorowy Szczecin” – 7min. – Szczecin w 1967 r. , realizacja Małgorzata Frymus
- „Historie z celuloidu” 35. min.- Dokument jest opisem trzech historii z lat 60., 70. i 80. XX wieku. Kopie odnaleziono w amatorskich klubach filmowych Szczecina i poddano digitalizacji. Zaprezentowanie archiwalnych dokumentów lokalnej publiczności pokazało, że filmy te nie tylko potrafią żyć swoim drugim życiem, ale – co było nie do przewidzenia – zmieniają prywatne życie pokolenia rodzin dawnych bohaterów ekranowych i twórców tamtych filmów.
Reżyseria: Małgorzata Frymus
Producent MUFI Kompania Muzyczno-Filmowa Bartosz Piekarczyk
Małgorzata Frymus – Szczecinianka. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i łódzkiej „Filmówki” czyli Państowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Dziennikarka i publicystka Polskiego Radia Szczecin zajmująca się kulturą, współtwórca min programów „Trochę Kultury” i „Posydeńki”- audycji dla ukraińskiej mniejszości narodowej. Współpracowała z Telewizją Polską oddział w Szczecinie. Zrealizowała kilknaście programów i reportaży telewizyjnych. Wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Związana od lat ze Stowarzyszeniem OFFicyna, Zachętą Sztuki Współczesnej i Stowarzyszeniem Ińskie Lato Filmowe.