70na70 Szczecin a My w nim … filmy o nas …

IMG_0166Drugie spotkanie z cyklu „70 filmów na 70 lecie Szczecina” to pokaz filmów Andrzeja Fadera – reżysera „Wielkiej ucieczki na północ”.

Pokaz odbędzie się w sali kinowej ILUZJON w CKE „Stara Rzeźnia”, na Łasztowni, ul. T. Wendy 14
30.04.2015 godz 18:00

Andrzej Fader:
Niezależny dziennikarz i twórca filmowy. Przez lata pracował w Polskim Radiu i telewizji. Obecnie zajmuje się realizacją reportaży, filmów dokumentalnych i niestandardowych form audiowizualnych dla telewizji, instytucji kulturalnych, artystów i portali internetowych. Jako twórca niezależny porusza się pomiędzy publicystyką dziennikarską, reportażem i fabularyzowanym dokumentem.
Więcej informacji na http://www.faderproduction.eu/

Podczas pokazu zobaczymy następujące filmy:

„Mistrz i jego miasto” -impresja filmowa – „Fotografia staje się więc dla mnie dziwacznym medium, nową formą halucynacji: fałszywą na poziomie postrzegania, prawdziwą na poziomie czasu. Halucynacją umiarkowaną, w pewnym sensie skromną, podzieloną (z jednej strony „nie ma tego tutaj”, z drugiej „ale to naprawdę było”): szalony obraz, ocierający się o rzeczywistość – Roland Barthes

„Chłopcy z Sorrento” – Grupa dwudziestoparolatków przeżywa swoją młodość w Szczecinie w latach 60-tych XX wieku. W 1964 kilka osób zakłada zespół „Nieznani”, liderem jest Fabian, który trzy lata później wraz z Czerwono-Czarnymi gra przed Rolling Stones’ami w Sali Kongresowej w Warszawie.

„Kontrawersja” – film o polskim naukowcu i architekcie ze Szczecina, profesorze Adamie Szymskim

„Zaprojektuj swoje miasto” – Krótkometrażowy „socjal-esej”, w którym mieszkańcom miasta zostanie zadane jedyne i zasadnicze pytanie: Jak zaprojektowałabyś swoje miasto?. To pytanie dotyczące nie tylko stanu miasta – to także pytanie o to jak się w nim czujemy i czy możemy coś w nim zmienić.

„ARTI GRABOWSKI – StatykAkcje” -Jest jednym z najwyżej cenionych artystów performance art młodego pokolenia. W ciągu 10 lat zrealizował ponad setkę działań, sugestywnych, pełnych humoru i zmysłu krytycznego. Występował na najważniejszych Festiwalach Sztuki Performance, Festiwalach Teatralnych, przeglądach sztuki video w Europie, Azji, Ameryce Płn. i Płd. Członek krakowskiego Stowarzyszenia „Fort sztuki”, współorganizator oraz kurator wielu imprez artystycznych w Polsce i Europie.

Po projekcji spotkanie z autorem filmów Andrzejem Faderem.

Wstęp wolny