70na70

IMG_0254Wyjątkowo z przyczyn niezależnych od Stowarzyszenia Kamera pokaz filmów będzie w piątek 31 lipca o godz.18:00 na Starej Rzeźni .

Centrum Kultury Stara Rzeźnia ul. T. Wendy 14 Szczecinsala ILUZJON wstęp wolny

1)”Po drugiej stronie” –

czas 5 min.

2015r

reż. Mateusz Żegliński

Mateusz Żegliński -Student Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Multimedia (II stopień). Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

2)”Król Edward”

Reportaż o legendzie szczecińskiego boksu – Edwardzie Królu. Jako chłopak musiał w tajemnicy wyjechać z rodzinnego domu by móc uprawiać swoją wymarzoną dyscyplinę. Gdy zaczął odnosić pierwsze sukcesy, jego życie całkowicie się zmieniło. Wrócił w rodzinne strony jako bohater. Edward Król opowiada o zwycięskich walkach, o nokautach i niepowodzeniach. Teraz jest uwielbianym przez młodzież trenerem.

czas 15min.

2013

reż: Adam Barwiński

3)”Ostatni dzień”- film o pracowniku szyjącym czapki który podejmuje najważniejszą decyzję swojego życia

czas 6 min

2012

reż: Adam Barwiński

4)”Dzikun” -reportaż o człowieku, który mimo zwolnienia, dalej przychodzi o 5 rano do swojej pracy, ale już z innego powodu.

2012

czas 9 min

reż:Adam Barwiński ,Sebastian Napieraj

Adam Barwiński -dziennikarz i reportażysta, związany z redakcją TVP Szczecin, prowadził i współtworzył „Fabrykę kultury” oraz z redakcję programu „Reporter polski” ukazującego się w TVP2 do którego produkuje reportaże – jest autorem ich zdjęć oraz ich montażystą. Za reportaż „Dzikun” został wyróżniony wraz z Sebastianem Napierajem j w kategorii „Najlepszy autor reportażu” na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej.

5)”Biblia dłutem pisana” – sylwetka rzeźbiarza i poety Tadeusza Kowalskiego

czas 10 min

realizacja Anna Świtalska

6)”Kapitan Kapitanów” – archiwalny film o kapitanie Konstantym Maciejewiczu, kapitanie żeglugi wielkiej, ostanim komendancie „Lwowa” i pierwszym komendancie „Daru Pomorza”, wykładowcy w szkołach morskich w Tczewie, Gdyni i Szczecinie

reż Andrzej Androchowicz

1968r.

czas 21 min

Andrzej Edward Androchowicz (1932-2006) – dziennikarz, reżyser filmu dokumentalnego i oświatowego, organizator ruchu studenckiego, aktor, publicysta, scenarzysta.