Kameralne spotkania filmowe – pokaz filmów 29 marca 19:00

Zapraszamy na pokaz trzech filmów animowanych w reżyserii Katarzyny Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego:
-„Początek Świata”,
-„Seán Lámh” (Nagroda dla najlepszej animacji 17go Clones Film Festival, Irlandia),
-„Broken Tale”, (Nagroda dla najlepszej animacji 29go Fano Film Festival, Włochy).

Streszczenia fabuły:

„Początek Świata”
Samotnie pływający po pierwotnym morzu Bóg, spotyka diabła. Wspólnie zabierają się za tworzenie świata, szybko popadając w konflikt, dzielący ich po dziś dzień.
Film Powstał w ramach Nagrody Twórczej Miasta Szczecin

„Seán Lámh”
Animowany video clip do autorskiej muzyki i tekstu irlandzkiego muzyka Daragh’y Slacke’a. Sean Lamh nawiązuje do tradycji opowieści irlandzkiej prowincji, gdzie wątki legendarne i magiczne mieszają się z surową codziennością.
Film powstał w ramach rezydencji muzycznej Cois Tine w Irlandii

„Broken Tale”
Animacja przedstawia podróż dziewczynki przez las do jego wnętrza. Nieodparta siła ciągnie ją do serca lasu, do jeziora ukrytego głęboko w prastarym borze. Jej przewodnikiem i mistycznym opiekunem jest łoś. Podczas podróży spotykają tajemniczych mieszkańców lasu, postacie znane z folkloru ludów europejskich.

Bio:
Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski są duetem polskich twórców filmowych i artystów wizualnych.
Oboje są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2013 założyli w mieście Cavan, w Irlandi Konik Studio. Ich prace były pokazywane na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych i pokazach sztuki, zdobywając nagrody i wyróżnienia m.in festiwali; Fano we Włoszech, Clones w Irlandii i Pilznie w Czechach. W 2018 zostali stypendystami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie “Młoda Polska”. Byli artystami na rezydencjach w Szwecji, Irlandii, Estonii i Niemczech.

Wstęp wolny.

Projekt sfinansowano ze środków Miasta Szczecin i Stowarzyszenia Kamera.