Majowe święto filmu w Kamerze 24 /25 maja 2019

Już w najbliższy weekend czyli 24 piątek i sobota 25 zabzyczymy się w naszym kinie Kamera na projekcjach filmowych
W piątek zobaczymy film
Pokaz filmu Koniec niewinności w reżyserii Grzegorza Fedorowskiego.
Jest to film o granicach izolacji odległych, ale pokrewnych obszarów aktywności ludzkiej. Został zrealizowany jako produkcja Telewizji Polskiej SA w roku 2015. Bohaterami filmu są muzycy. Miejsca wydarzeń to Szacko, i inne miejscowości zachodniopomorskie. z którymi związani są bohaterowie oraz Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
czas 57min
Po projekcji spotkanie z reżyserem.
Sobota to czas na spotkanie z Markiem Osajdą i jego filmem Z tego samego ogrodu.
Film dokumentalny o braciach artystach, którzy osiągnęli znaczące sukcesy w swoich dziedzinach. Wojciech – malarz żyje i tworzy w Szczecinie, zdobywa nagrody, uznanie i uczy młodzież w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Jerzy – operator filmowy, autor zdjęć do wielu polskich i zagranicznych filmów, mieszka w USA i w Polsce. Ma na swoim koncie liczne nagrody, szacunek środowiska filmowego. Podobnie jak brat naucza – jest wykładowcą łódzkiej „ Filmówki”, prowadzi warsztaty dotyczące sztuki operatorskiej itp. Obydwoje skupiają się na obrazach: Wojciech na tych tradycyjnych, Jerzy na filmowych. Film nosi tytuł „Z tego samego ogrodu”…bo z niego wyszli.
W filmie toczą się dwie opowieści – Wojciecha i Jerzego. Są inne, choć w kilku miejscach, choćby z racji rodzinnych, spotykają się ze sobą. Dotyczą one nie tylko ich życiowej i artystycznej drogi, ale także refleksji na temat sztuki, satysfakcji i spełnienia, trwałych wartości i przemijania.
czas 40min