Portrety miasta – kino plenerowe

Zapraszamy 29 maja o godz. 19.00 na podwórko Kamery na pokaz w formie kina plenerowego w ramach projektu „Portrety miasta – cykl wydarzeń kulturalnych”.

Obejrzymy film Eli Blanki pt. „Portret mamy” z 2020roku. Film dokumentalny o Annie Paszkiewicz – znanej szczecińskiej artystce rzeźbiarce.
Po seansie rozmowa z autorką filmu.

„Portret Mamy”
„Moja Mama w tym roku obchodzi 80 jubileusz.
Mamo, może powinnaś mieć jakiś katalog, czy coś .Przecież stworzyłaś tyle pięknych rzeźb …ludzie nawet nie wiedzą ,ze to twoje,te które mijają …
E tam , katalog. Te rzeźby to jeszcze można sfotografować , pokazać kilkaset lat. Może byś tak na pamiątkę jakiś film nakręciła? Ale fajnie jakbyś to Ty bo wiesz, że nie lubię wpuszczać obcych do pracowni i domu…za bardzo…
Nie jestem operatorem , nie miałam wcześniej z filmem zbyt wiele wspólnego…postanowiłam więc zrobić go bez pretensji do bycia z dnia na dzień świetnym filmowcem. Zwyczajnie , z ręki, szczerze, naiwnie -prawdziwie po amatorsku.
Moja mama Anna Paszkiewicz zawsze była dla mnie kimś niedoścignionym. W pracy, skupieniu, poświęceniu, blasku wewnętrznym i zewnętrznym. A wszystko to w jakiś niebywały , niemożliwy sposób podporządkowane skromności i pokorze .

Mam nadzieję ,że udało mi się uchwycić chociaż odrobinkę mojej Mamy , jej nieprzemijającej charyzmy , talentu , niezwykłego serdecznego dystansu do świata i piękna , które do niego wniosła swoją twórczością i sama sobą.

Film pomógł mi zmontować Krzysiek ,Ania zza pleców wrzuciła kilka cennych uwag, dzięki bogatej bibliotece muzycznej Studia Kamery i koncertowi Jurka dograliśmy dźwięk. No i powstało to , co Państwo sobie teraz obejrzycie .Mamie się podobało , więc dla mnie najważniejszy widz został usatysfakcjonowany. Niemniej liczę ,że zainteresuje Was postać Anny Paszkiewicz a rzeźby , które będziecie mijać gdzieś w mieście staną się Wam bliższe , może się do nich uśmiechniecie.

Zapraszam.
Ela Blanka”

Pokaz odbędzie się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi MKiDN.
Spotykamy się na podwórzu przy siedzibie Kamery przy al. Papieża Jana Pawła II 17 .
-Obowiązują maseczki.
– Miejsca siedzące ustawione będą w odstępie 2 metrów.
– Nie przewidujemy poczęstunku.
-Dostępna będzie toaleta w siedzibie Stowarzyszenia – wejście pojedynczo .
-Każdy widz przy wejściu będzie miał zmierzoną temperaturę.

Liczba miejsc ograniczona! Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc mailowo ngokamera@gmail.com lub tel.501838708.

Projekt sfinansowany ze środków Miasta Szczecin i Stowarzyszenia Kamera.