Portrety miasta online

24.04 2020 g.20.00

Zapraszamy na kolejny pokaz online w ramach projektu Portrety miasta. nie możemy znów spotkać się w naszej siedzibie Kamery więc drogą wirtualną spróbujemy spotkać się i porozmawiać o filmie.
Tym razem:
Pokaz filmu „Pionierka” w reż. Krzysztofa Kuźnickiego.
Film o Krystynie Łyczywek. Bohaterka filmu w tym roku obchodzi swoje 100 letnie urodziny. Pionierka powojennego Szczecina, romanistka, tłumaczka literatury francuskiej. Uczestniczka Powstania Warszawskiego. Honorowa obywatelka Miasta Szczecin. Wielka miłośniczka Francji, odznaczona Orderem Francuskiej Legii Honorowej. Z zamiłowania podróżniczka, organizatorka, dziennikarka. Największą pasją życiową pani Krystyny jest fotografia, dzięki której jest znana na całym świecie. Za swoje zasługi dla kultury polskiej, uhonorowana złotym medalem Gloria Artis.
Film poprzedzony będzie czytaniem online noweli Guy de Maupassant’a pt. „Adieu” w tłumaczeniu Krystyny Łyczywek. Czyta: Michał Przybyszewski.
O godzinie 20.00 na naszej stronie na fb: Kamera – udostępnimy film w formie wspólnego oglądania. Przed filmem będzie transmisja na żywo podczas której M. Przybyszewski przeczyta nowelę „Adieu”
Projekt „Portrety miasta -cykl wydarzeń kulturalnych” współfinansowany przez Miasto Szczecin