o projekcie

logosy70na70n2

 

W roku 2015 – roku obchodów 70 lecia polskiego Szczecina, Stowarzyszenie Kamera prezentuje szerokiej publiczności 70 filmów dokumentalnych o znanych i mniej znanych szczecinianach. W każdy ostatni czwartek miesiąca poczynając od 26 marca  do 30 grudnia ( wyjątkowo w środę) o godz. 18.00 w sali kinowej w „Starej Rzeźni” na Łasztowni odbywają się pokazy filmowe, podczas których  można obejrzeć  profesjonalne produkcje filmowe szczecińskich twórców, filmy archiwalne a także  filmy amatorskie i niezależne. Pokazom towarzyszą spotkania z bohaterami i autorami filmów.

Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych do przesyłania swoich filmów dotyczących mieszkańców Szczecina lub postaci związanych z tym miastem, które zostaną także zaprezentowane podczas cyklu pokazów. Informacje na ten temat  http://ngokamera.kamera.atthost24.pl/index.php/70-na-70/nabor-filmow/

Chcemy przybliżać mieszkańcom miasta oraz osobom przyjezdnym, historię Szczecina przez pryzmat sylwetek znanych i nieznanych szczecinian, którzy swoim życiem wypełniają karty tej historii.  Dzięki pokazom filmowym mamy okazję zapoznać się  z historią miasta dzięki prezentacji wybranych życiorysów osób żyjących, pracujących i działających w Szczecinie od 1945 do 2015 roku. Miasto i jego klimat tworzą ludzie i właśnie ich doświadczenia budują tożsamość polskiego Szczecina od 70 lat.